Diabeet II

Aitab jälgida toitumist ja hoida veresuhkru taset kontrolli all

Traditsiooniliste glükoosimonitoridega näeme küll üksikuid veresuhkru näite päeva jooksul, kuid mitmed glükoosimuutused ööpäevavältel jäävad siiski varjatuks ja märkamatuks. CGM seadmed võimaldavad näha reaalajas kogu ööpäeva vältel glükoositaseme muutusi.

Tänu CGM seadme kasutamisele, saavad diabeetikud oluliselt selgema pildi enda veresuhkru kõikumistest päeva jooksul, mis neid kõikumisi põhjustab ning võimaluse varakult ja õigeaegselt reageerida veresuhkru normaliseerimiseks.

Tänu pidevatele andmetele saab kiirelt ja lihtsalt igal ajahetkel kontrollida enda veresuhkru näitu ilma, et oleks vaja võtta sõrmeotsast vereproov. Vereproovi võtmine on tihti tüütu, ebamugav ja valulik. 

Mask Group 358

Pisike seade, mis pakub diskreetsust

Lisaks eeltoodule, on CGM seade väga pisike ja pakub diabeedipatsiendile diskreetsust. Olukorras, kus näpuotsa veretesti tegemine võib olla ebamugav või keeruline, on CGM seadme näitu võimalik kontrollida paari klikiga mobiilirakendusest ilma, et see teistele inimestele märgatav oleks. Näiteks, viibides seltskondlikul üritusel või avalikus kohas.  

CGM võimaldab diabeetikutel elada täisväärtuslikumat elu, paremat kontrolli haiguse üle ja suuremat turvatunnet, kuna saavad igal soovitud hetkel kontrollida enda reaalaja glükoosinäitu otse telefonist.

pexels-antoni-shkraba-5214966-extended

CGM kasutamise eelised Tüüp 2 diabeedikule

1
Suurem teadlikkus
CGM-seadmed suurendavad teadlikkust veresuhkru tasemetest, aidates 2 tüübi diabeetikutel teha informeerituid elustiilivalikuid paremaks veresuhkru haldamiseks. CGM kasutamine näitab põhjalike andmetega erinevate tegurite mõju veresuhkrule. Piisavad teadmised loovad aluse veresuhkrutaseme paremaks kontrollimiseks ja haiguse kulu aeglustamiseks.
2
Isikupärased elustiili kohandused
Reaalajas andmed CGM-seadmest võimaldavad inimestel teha viivitamatuid kohandusi toitumise, treeningu ja ravimite osas stabiilsete glükoositasemete säilitamiseks.
3
Tüsistuste ennetamine
CGM aitab vältida kontrollimatu diabeediga seotud tüsistusi, nagu näiteks südame-veresoonkonna probleemid.
4
Personaliseeritud raviskeemid
Tänu detailsetele andmetele on võimalik tervishoiuspetsialistidel paremini kohandada raviskeeme lähtuvalt iga patsiendi isikupärasustest.
5
Õigeaegne sekkumine
CGM seadme hoiatused teavitavad kasutajaid võimalikest glükoositasemete kõikumistest, võimaldades õigeaegset sekkumist äärmuslike kõrgete või madalate tulemuste vältimiseks.
6
A1C taseme langus – parem pikaajaline glükoosikontroll
Regulaarne CGM kasutamine on uuringute järgi seotud A1C taseme langusega, mis näitab paremat pikaajalist glükoosikontrolli CGM kasutajate hulgas, võrreldes traditsiooniliste glükoosimonitooringutega.
7
Parem kaaluhaldus
Teadaolevalt on 2 tüübi diabeedi üheks riskiteguriks ülekaalulisus. CGM aitab mõista toiduvalikute mõju veresuhkrule, edendades efektiivsemat kaaluhaldust diabeetikute seas
8
Paranenud raviskeemide järgimine
CGM-seadmete reaalajas tagasiside võib suurendada ravimite ja ravikavade järgimist 2 tüübi diabeetikute seas
9
Parem vaimne tervis
9. CGM võimaldab inimestel oma diabeedihalduse üle rohkem kontrolli saada, suurendades enesekindlust ja avaldades positiivset mõju vaimsele heaolule.
10
Elukvaliteedi paranemine
Stabiilsemate glükoositasemetega võivad tüüp 2 diabeetikud kogeda üldist elukvaliteedi paranemist, nautides paremat tervist ja võimalust elada täisväärtuslikumat elu. Stabiilsem glükoositase parandab igapäevast energiat, meeleolu ja üldist heaolutunnet.