KKK

CGM tööpõhimõtted

LinX pidev glükoosimonitor (CGM) on seade, mis jälgib reaalajas ööpäevaringselt kandja veresuhkru taset. CGM edastab loetud veresuhkrunäidud sellega ühendatud mobiilirakendusele ning kasutajal on võimalik vaadata veresuhkru taset, liikumissuunda ja muutumiskiirust. Samuti võib LinX CGM anda kasutajale märku, kui veresuhkru tase langeb liiga madalale või tõuseb liiga kõrgele.

Pideva glükoosimonitooringu süsteem (CGM) võimaldab jälgida kasutaja glükoositaset ööpäevaringselt.

Paigaldamisel siseneb pisike andur naha alla. Plaaster hoiab andurit paigal, et see saaks nahaalusest rakuvahevedelikust lugeda glükoosinäite, mis edastatakse telefonirakendusele.

Peale söömist imendub glükoos toidust verre ning sealt edasi rakuvahevedelikku. Kuna rakuvahevedelikku jõuab glükoos pisut hiljem kui verre, võib erineda vere glükoosinäit sensori loetud näidust hilinemise tõttu.

Võrreldes traditsiooniliste veresuhkru mõõtmismeetoditega, võimaldab CGM märgata peidetud kõrgeid ja madalaid glükoosinäite glükoosikõveral, mida traditsioonilised mõõtmismeetodid nii lihtsalt ei märka. Eriti näiteks söögijärgne hüperglükeemia ja öine asümptomaatiline hüpoglükeemia.

Pideva glükoosiseire süsteem suudab aidata sul mõista ja märgata erinevaid glükoositasemega seotud protsesse kehas:

  • Kuidas mõjutavad veresuhkru taset järgnevad faktorid: tarbitud toidutüübid, erinevad füüsilise aktiivsuse tüübid, raviplaan, vaimsed faktorid jne
  • Mõista paremini söögijärgset hüperglükeemiat, „koidiku sündroom“ ( Dawn Phenomenon), Somogyi efekt, jms., mida on keeruline märgata traditsiooniliste vere glükoositaseme jälgimismeetoditega.
  • On abiks individuaalsete raviplaanide koostamisel
  • Aitab parandada ravile alluvust
  • Pakkuda visuaalset vahendit inimeste harimiseks diabeedist, jms.

EELISED DIABEEDIRAVIS:

  • Veresuhkru taseme mõõtmine näpuotsast ei ole vajalik*

LinX CGM teostab täpsed veresuhkru taseme mõõtmised automaatselt ja ilma kalibreerimiseta. Tänu sellele ei ole vajalik veeresuhkrutaseme mõõtmine näpuotsast glükomeetriga. See tähendab diabeedikutele mugavamat diabeedihaldust ilma näpuotsa torgeteta.

  • Veresuhkrunäidud nähtavad mugavalt ja kiirelt otse telefonist

CGM töötab ööpäevaringselt ( ka siis kui te magate) ning võimaldab teil igal soovitud ajahetkel vaadata enda glükoositaset mugavalt mobiilirakendusest. Rakendusest on nähtav hetkene glükoositase ja varasemad veresuhkru näidud ( kuni viimase 15 päeva näidud). Rakendus kuvab ka veresuhkru taseme muutumissuuna ( tõusev või langev) ja kiiruse.

  • Parem kontroll diabeedi üle

Saavutage enda diabeediravi eesmärgid! Tänu CGM’i kasutamisele on võimalik saada detailne ülevaade oma veresuhkru tasemest ning kuidas erinevad tegurid ( stress, toitumine, treening) veresuhkrut eri aegadel mõjutavad. Täiendavad andmed võivad aidata teil teha paremaid raviotsuseid ning õigeaegselt reageerida, et vältida kiireid ja järske veresuhkru taseme muutuseid.

  • Hüpoglükeemia ennetamine nii päeval kui öösel

Vastava seadistuse korral, edastab LinX rakendus teile märguandeid, kui veresuhkru tase on langemas alla teie poolt seadistatud normaaltaseme. See võimaldab teil õigeaegselt tegutseda, et vältida ohtliku hüpoglükeemia teket. Saate ise seadistada piirlävendi, millest alates rakendus teile märguande saadab ning saate seadistada märguande heli ja vibratsiooni.

  • Suurenenud turvatunne ja vaimne rahulolu

Teades, et CGM jälgib teie veresuhkru taset igal ajahetkel, võite muretumalt nautida oma päevaseid tegevusi ning öösel magada. LinX CGM-i kasutamisel on patsiendid täheldanud suurenenud turvatunnet, täisväärtuslikumat elukvaliteeti ning paremat kontrolli diabeedi üle.

*Sõrmeotsa vereproovi teostamine on vajalik, kui teie sümptomid või ootused ei kattu CGM poolt edastatud näitudega

CGM sensor mõõdab glükoosisisaldust nahaalusest koevedelikust, glükomeetrid mõõdavad aga glükoosisisaldust verest.

Vahel võib juhtuda, et BGM ja CGM näidud ei kattu. See on normaalne ja selle põhjuseks on glükoosi hilisem jõudmine koevedelikku. Esmalt kajastub glükoositaseme muutus veres. Mõne minutilise hilinemisega kajastub veresuhkru taseme muutus ka koevedelikest mõõdetuna, ehk CGM sensori näidus.

Kui CGM poolt mõõdetud veresuhkrunäit ei vasta teie sümptomitele, on soovitatav glükomeetriga teha näpuotsast vereproov. Kui glükomeetri näit ei kattu CGM näiduga, veenduge et glükomeetriga mõõtmine on teostatud korrektselt ning lähtuge raviotsuste tegemisel glükomeetri näidust.

On normaalne, et vahel BGM ja CGM näidud erinevad. Levinumad põhjused on tavaliselt:

  • Ebakorrektne näpuveretest ( näpu nahk ei ole puhas, nahal on alkoholi- või toidujäägid vms)
  • CGM näidud võivad hilineda 5-15 minutit, kui glükoositase tõuseb või langeb väga järsult.
  • Madal CGM näit võib ilmneda, kui sensorit pikka aega suruda ( näiteks kui magada sensori peal)

Teil on võimalik CGM sensorit kalibreerida, kui glükoosinäidud on pidevalt madalamad või kõrgemad võrreldes mitme näpuotsa vere glükoositestiga.

  • Kalibreerige vaid siis, kui veresuhkru tase on stabiilne! Kui veresuhkur tõuseb või langeb järsult peale söömist või ravimite manustamist, võib kalibreerimine viia väärade CGM näitude lugemiseni.
  • Kalibreerimine ei ole soovitatav sensori esimesel kandmispäeval ning kalibreerimissagedus ei tohiks ületada 1 korda päevas. Soovi korral saate salvestada enda manuaalse veresuhkrumõõtmise näite rakenduses

LinX pideva glükoosimonitori (CGM) kasutamine võib aidata teil, tänu pakutavatele detailsetele andmetele, teha paremaid otsuseid oma diabeedi haldamiseks ja raviks. Pakutavad andmed võimaldavad märgata mustreid ja erinevaid tegureid, mis personaalselt teie glükoositaset mõjutavad.

ANDROID:

  • Rakenduse kasutamiseks on vajalik tarkvara versioon 10.0 või uuem, Huawei telefonidel operatsioonisüsteem HarmonyOS2.
  • Rakendust saab kasutada vaid siis, kui Bluetooth ja positsioneerimine on alati sisse lülitatud.
  • Android seadmetes on vajalik rakendusel lubada kõrgeima taseme ligipääsuload (positsioneerimine tuleb seada „ Alati luba“ variandile.
  • Xiaomi seeria telefonidel ei pruugi õnnestuda andmete hankimine. Selle vea lahendamiseks tuleks rakendus sulgeda ja taaskäivitada Bluetooth.
  • Osadel Xiaomi sarja mudelitel kõlab kiire heli, kui Bluetooth skaneerimine on sisse lülitatud, ning iga kord kui sisenete rakendusse teavitatakse teid energia tarbimise kohta.
  • Kui seadmega ühendamine ebaõnnestub, palun proovige uuesti.

IOS ( tarkvara versioon 14 või uuem)

  • Kui te ei saa rakenduselt märguandeid, palun veenduge et süsteemi teavitused on sisse lülitatud.
  • Kui ühendumine ebaõnnestub, palun proovige uuesti.

Palun kontrollige LinX seadme ühilduvust enne uue telefoni ostu ning enne oma nutiseadmesse uue operatsioonisüsteemi versiooni installimist. Vajadusel värskendage oma LinX rakendust, et tagada rakenduse täielik ühilduvus uusima operatsioonisüsteemiga.

Kui teie nutiseade ei ühildu AiDEX rakendusega, võivad tekkida tõrked rakenduse alla laadimisel ning rakenduse korrektne töötamine võib olla häiritud. Palun veenduge, et nutiseade on AiDEX rakendusega ühilduv enne, kui võtate kasutusele uue seadme või enne, kui värskendate olemasoleva seadme operatsioonisüsteemi.

Kui rakenduse kasutamine ei ole mingil põhjusel võimalik, saate soovi korral osta eraldi spetsiaalse AiDEX vastuvõtja.

CGM-iga alustamine

LinX CGM süsteem koosneb järgmistest komponentidest:

  • LinX sensor
  • Ühilduv nutiseade LinX rakendusega

LinX rakendusse kasutajakonto loomiseks:

  1. Laadi alla LinX rakendus
  2. Vali loo konto
  3. Sisesta nõutavad andmed

Peale registreerumist saate ühendada rakenduse enda LinX sensoriga ning alustada CGM kasutamist.

Rakendus tuleb seadistada enne sensori paigaldamist!

Rakenduse seadistamiseks laadige LinX rakendus oma nutitelefoni. Peale alla laadimist avage rakendus ning sisestage nõutavad andmed. Järgige ekraanil kuvatavaid juhiseid.

Sensori paigaldamiseks valige sobilik piirkond enda kõhul või käsivarre tagaküljel. Oluline on jälgida, et paigalduskohas oleks piisavas koguses rasva ja et sensorit ei sisestataks lihasesse või vähese rasvaga piirkonda. Sensor paigalda kohta kus ei ole arme, venitusarme, sünnimärke, muid naha ebakorrapärasusi ega insuliini süstekohta.

Enne sensori paigaldamise alustamist veendu, et oled enda telefoni alla laadinud LinX mobiilirakenduse ja loonud konto.

1. Sensori paigaldamine:

  • Vali sobilik paigalduspiirkond kehal ja desinfitseeri see kaustades alkoholilappi.
  • Oota 1 minut, kuni piirkond on täielikult kuivanud.
  • Järgmiseks, ava sensori pakend ja võta sealt välja sensor. Sensor on pakendis koos aplikaatoriga
  • Keera korki sensori aplikaatoril, et see avada.
  • Aseta aplikaator puhastatud piirkonnale
  • Suru aplikaatorit tugevalt vastu paigalduspiirkonda ning vajuta surumist jätkates nuppu aplikaatori peal, et sensor paigaldada.
  • Kui kuled klõpsu, on aplikaator sensori nahale paigaldanud. Jätka aplikaatori surumist 3 sekundit peale klõpsu, et sensori plaaster kinnituks nahale.
  • Eemalda aplikaator. Silu näpuga sensori plaastrit, et vältida kortsukeste teket ja tagada plaastri haakumine nahale.

2. Sensori ühendamine rakendusega

Rakendusega ühendamiseks vajuta rakenduse avalehel nupule “Pair”. Rakendus leiab sensori üles läbi bluetooth ühenduse ning kuvb leitud sensorite koodid nimekirjas, mis avaneb “Pair” nupule vajutades. Vali nimekirjast enda sensori SN kood ning rakendus ühendub sensoriga.

Enda sensori SN koodi saad kontrollida pakendi pealt. Kui läheduses on rohkem kui üks sensor, võib rakendus paluda sensori SN koodi käsitsi sisestamist, et ühendamine lõpule viia. Sellisel juhul sisesta SN kood, mis on sensori pakendi peal või skaneeri QR-koodi SN koodi kõrval.

LinX rakendus kuvab veresuhkru taseme näidu ja muutused avalehel. Nende andmete vaatamiseks ava rakendus.

Rakenduse esmasel seadistamisel on võimalik märguanded sisse lülitada. Järgige ekraanil kuvatavaid juhiseid.

Kui soovite märguandeid pärast esmast seadistamist sisse lülitada või neid muuta, valige rskenduse avalehe ülevalt paremast nurgast Konto  “Reminder Settings”.

NB! LinX märguanded EI tühista teie telefoni määratud seadeid. Kui telefon on seatud hääletule režiimile, ei edasta telefon ka LinX rakenduse märguandeid heli ja vibratsiooniga.

Kontrollige enda telefoni seadeid, et märguanded ei jääks tähelepanuta!

LinX sensori paigaldamise teeb mugavamaks automaatne aplikaator.

Sensori kood on leitav pakendi küljel. See on 6-kohaline seerianumber. Kood on vajalik sensori ühendamisel rakendusega. Üldjuhul ühendub sensor rakendusega läbi bluetooth ühenduse, kuid kui rakendus tuvastab läheduses rohkem sensoreid, võib ta turvalisuse huvides paluda koodi sisestamist. Sellisel juhul tuleb skaneerida QR-koodi pakendil või sisestada käsitsi QR-koodi kõrval olev SN kood.

CGM süsteemi kasutamiseks on vaja rakendus ühendada sensori koodiga, mille leiate sensori pakendilt. Kui olete sensori koodi kaotanud, peate võtma kasutusele uue sensori. Igal sensoril on individuaalne ja unikaalne kood.

Kui sensori paigalduskohas tekib veritsemine:

  • Suru mõned minutid veritsuskohale, kuni verejooks lõppeb. Jätka sensori kasutust ning jälgi veresuhkrutaset kasutuse ajal. Kui sõrmeotsa veresuhkrutaseme näit erineb oluliselt glükoosimonitori näidust, on soovituslik sensor asendada uuega.
  • Kui verejooks jätkub peale paari minutit veritsuskohale surve avaldamist, eemalda sensor. Kui patsient ei kasuta ravimeid, mis omavad verd vedeldavat toimet, võib paigaldada uue sensori valides uue paigalduspiirkonna.

Paigaldamisel peab aplikaatori nõel läbistama naha pealmise kihi, et sisestada sensori sensor nahaalusesse koevedelikku. Naha pealmises kihis asuvad veresooned. Veresoone läbistamisel võib tekkida veritsus antud kohas.

  • Veritsust võib põhjustada ka sensori paigaldamine liiga sügavale kehasse või paigaldamine lihaskoesse. Olge ettevaatlik ning ärge rakendage sensori paigaldamisel liigset jõudu. Lihaskoesse sisestamine võib tekitada valu, veritsust ja sensori anduri kahjustumist.

Pöörduge meditsiinitöötajate poole, kui teie hinnangul on tarvilik meditsiiniline sekkumine.

Esmase kasutaja meelespea

Sensori kasutamise lõpetamiseks ja uue kasutuskorra alustamiseks oodake, kuni kasutuses olev snesor aegub. Teil on võimalus lõpetada igal endale sobival ajal sensori kasutamine ka enne selle aegumist.

LinX sensori eluiga on 15 päeva. Rakendus teavitab teid, kui sensor hakkab aeguma ning näete terve kasutusperioodi jooksul rakenduse avalehel ka sensori allesjäänud eluiga.

Sensori vahetamine sensori aegumisel:

Rakendus annab teile teada kui sensor on aegumas. Uue sensori eluiga on 15 päeva alates paigaldamishetkest. Kui sensor aegub, eemaldage see naha küljest nokkides lahti plaastri ots ning seejärel ettevaatlikult tõmmake plaaster koos sensoriga naha küljest lahti. Peale uue sensori paigaldamist jälgige rakenduse juhiseid snesori ühendamiseks rakendusega.

Sensori vahetamine enne sensori aegumist:

  • Valige LinX rakenduse avalehelt Konto -> “Pairing”
  • Jälgige rakenduse juhiseid sensori lahti eemaldamiseks
  • Eemaldage sensor nahalt
  • Pärast sensori eemaldamist saate soovi korral paigaldada uue sensori, soovitatav on oodata 15 minutit enne uue sensori paigaldamist.

Sensori eemaldamine:

Sensori eemaldamiseks tõmmake ettevaatlikult plaastri servasid ja eemaldage ettevaatlikult plaaster koos sensoriga naha küljest.

LinX rakendus sobib kasutamiseks iOS tarkvara versiooniga ans või uuemate versioonidega. Et tagada kõigi LinX rakenduse märguannete ja sensori näitude õigeaegne edastamine, on oluline jälgida telefoni seadistusi. Seadistuste asukohad võivad erineda olenevalt teie seadmest ja operatsioonisüsteemi versioonist.

Telefoni funktsioonid, mis võivad takistada LiNX rakenduse tööd:

Ekraaniaeg

Kui määrate LinX rakendusele ajapiirangud, ei pruugi teie rakendus avaneda ning märguannete ja sensori näitude edastamine võib olla häiritud või keelatud.

Kuidas ekraaniaega välja lülitada?

Avage telefoni seaded ja valige Ekraaniaeg

Lülitage rakenduste piirangud välja või lisage LinX rakendus alati lubatud rakenduste nimekirja

Mitte segada“ Funktsioon

„Mitte segada“ funktsioon vaigistab kõik hoiatused. Märguannete ja teavituste nägemiseks ja kuulmiseks ärge kasutage funktsiooni „Mitte segada“.

Kuidas funktsiooni „Mitte segada“ välja lülitada?

Avage telefoni seaded

Lülitage „Mitte segada“ välja

Madala energiatarbe režiim

Madala energiatarbe režiim võib takistada LinX rakenduse töötamist taustal, kui rakendus pole avatud ja seda ei kuvata telefoni ekraanil. See võib põhjustada märguannete hilinemise või muid probleeme andmete edastamisel.

Kuidas madala energiatarbega režiim välja lülitada?

  • Avage telefoni seaded
  • Puudutage valikut Aku
  • Lülitage välja madala energiatarbe režiim

Rakenduse korrektseks tööks on vajalik lubada rakendusele ligipääs järgmistele funktsioonidele:

  • Teavitused

Teavituste abil kuvab LinX rakendus sensori näidud ja märguanded. Lubage LinX rakendusele teavitused.

Kuidas teavitused sisse lülitada?

  • Avage telefoni seaded
  • Puudutage valikut LinX
  • Puudutage valikut Teavitused
  • Lülitage märguanded sisse
    • Taustarakenduse värskendamine

Kui taustal töötava rakenduse värskendus on välja lülitatud, võivad teie märguanded ja sensori näidud hilineda.

Kuidas taustal töötava rakenduse värskendamine sisse lülitada?

  • Avage telefoni seaded
  • Puudutage valikut LinX
  • Lülitage taustal töötava rakenduse värskendamine sisse
    • Bluetooth

LinX rakendus kasutab snesoriga ühenduse loomiseks Bluetoothi. Apple nõuab, et annaksite enda nõusoleku LinX rakendusel Bluetoothi kasutamiseks. LinX rakenduse kasutamiseks on vajalik Bluetoothi loa sisse lülitamine.

Kuidas Bluetoothi luba sisse lülitada?

  • Avage telefoni seaded
  • Veenduge, et telefonis on sisse lülitatud Bluetooth
  • Puudutage valikut LinX
  • Lülitage Bluetoothi luba sisse

LinX rakendus sobib kasutamiseks Android tarkvara versiooniga 10.0 või uuem. Huawei telefonidel operatsioonisüsteemiga HarmonyOS2.

Et tagada kõigi LinX rakenduse õigeaegne märguannete ja sensori näitude edastamine, on oluline jälgida telefoni seadistusi. Seadistuste asukohad võivad erineda olenevalt teie seadmest ja operatsioonisüsteemi versioonist.

Telefoni funktsioonid, mis võivad takistada LinX rakenduse tööd:

  • Rakenduse paus
    Kui „Rakenduse paus“ režiim on sisse lülitatud, keelab see rakendused. Selle funktsiooni kasutamine koos LinX rakendusega peatab kõik märguanded ja sensori näitude edastamise. See takistab oluliselt LinX rakenduse tööd ja ei ole võimalik märguannete ja sensori näitude korrektne edastamine.

Kuidas Rakenduse pausist väljuda?

  • Vajutage pikalt töölaual või rakenduste sahtlis olevat LinX rakenduse ikooni
  • Rakenduse pausi muutmiseks puudutage pausi nuppu
  • Keskendumisrežiim
    Kui keskendumisrežiim on sisse lülitatud, keelab see rakendused. Keskendumisrežiimi kasutamine koos LinX rakendusega takistab teil nägemast kõiki märguandeid ja sensori veresuhkru taseme näite.

Kuidas keskendumisrežiim välja lülitada?

  • Avage telefoni seaded
  • Leidke digitaalne heaolu
  • Lülitage keskendumisrežiim välja ning veenduge, et LinX rakendus pole häirivate rakenduste nimekirjas
  • Akusäästurežiim
    Akusäästurežiim keelab taustandmed. Märguandeid ei kuvata õigeaegselt, kui see režiim on sisse lülitatud.

Kuidas akusäästurežiim välja lülitada?

  • Avage telefoni seaded
  • Puudutage valikut Aku
  • Lülitage akusäästurežiim välja või valige suurim saadaolev aku jõudlus
  • Mitte segada
    „Mitte segada“ režiim vaigistab kõik hoiatused. Märguannete ja teavituste nägemiseks ja kuulmiseks ärge kasutage funktsiooni „Mitte segada“.

Kuidas „Mitte segada“ välja lülitada?

  • Avage telefoni seaded
  • Lülitage välja režiimi piirangud.

Rakenduse korrektseks tööks on vajalik lubada rakendusele ligipääs järgmistele funktsioonidele:

  • Märguanded
    Teavituste abil kuvatakse telefonis sensori näidud ja märguanded. Lubage alati LinX raknedusele märguanded.

Kuidas Märguanded sisse lülitada?

  • Avage telefoni seaded
  • Leidke rakenduste nimekirjast LinX
  • Puudutage valikut Teavitus
  • Lülitage Märguanded sisse
  • Aku optimeerimine
    Aku optimeerimine takistab LinX rakendusel taustal töötamise, kui rakendus pole avatud ja seda ei kuvata telefoni ekraanil. Kui see on sisse lülitatud, võivad teie märguanded hilineda.  Lülitage aku optimeerimine LinX rakenduse jaoks välja.

Kuidas aku optimeerimine välja lülitada?

  • Avage telefoni seaded
  • Leidke aku optimeerimise seadistused
  • Jägige telefoni juhiseid, et LinX raskendusel lülitada välja aku optimeerimise funktsioon
  • Taustal töötamise piirang
    Taustal töötamise piirang takistab LinX rakenduse taustal töötamist, kui rakendus pole avatud. Kui see on rakenduse jaoks sisse lülitatud, ei ole rakendusel võimalik taustal töötamisel edastada märguandeid ega sensori näite. Lülitage rakenduse taustal töötamise piirang välja.

Kuidas taustal töötamise piirangut välja lülitada?

  • Avage telefoni seaded
  • Leidke taustal töötamise piirangu seadistused
  • LinXi taustal töötamise piirangu väljalülitamiseks järgige telefoni juhiseid
  • Asukoht
    Bluetoothi kasutamiseks peab asukoht olema sisse lülitatud. Android süsteemil on vaja teie nõusolekut, et lubada LinXi rakendusele Bluetoothi kasutamiseks asukoha kuvamine. Kui te seda ei tee, ei saa te märguandeid ega sensori näitusid. LinX ei kasuta seda luba teie asukoha jälgimiseks.

Kuidas asukoha luba sisse lülitada?

  • Avage telefoni seaded
  • Veenduge, et seadme asukoht on sisse lülitatud
  • Leidke rakenduste loetelust LinX
  • Puudutage valikut Asukoha luba
  • Puudutage valikut Luba kogu aeg
  • Bluetooth
    LinX rakendus kasutab sensoriga ühenduse loomiseks Bluetoothi. Märguannete ja sensori näitude saamiseks peab telefoni Bluetooth olema alati sisse lülitatud.

Kuidas Bluetooth sisse lülitada?

  • Avage telefoni seaded
  • Lülitage Bluetooth sisse

LinX glükoosimonitori sensor on veekindel IP68 standardile vastavalt. Lubatud on duši all käimine ning ujumine, kuid oluline on jälgida, et vees viibimise aeg ei ületaks 60 minutit ning ei oleks sügavamal kui 2 meetrit.

Kui LinX sensori aplikaatorit ei ole võimalik eemaldada, säilitage rahu ja ärge sattuge paanikasse. Järgmiseks:

  • Eemaldage plaaster ettevaatlikult koos aplikaatoriga
  • Kontrollige paigalduskohta ja veenduge, et sensor eemaldus naha küljest täielikult
  • Ärge korduvkasutage sama aplikaatorit ja sensorit uuesti
  • Tehke glükomeetriga sõrmeotsa veretest.
  • Avage LinX rakendus ning vajutage alumisel valikuribal „Fingerstick BG“. Täitke küsitud andmed ning vajutage „Record“.
  • Naaske avalehele. Glükoosikõveral on näha ikoon ning teil on võimalik vaadata salvestatud veresuhkru mõõtmise kellaaega ja glükoosinäitu, vajutades antud ikoonile.
  • Kui sensorit on kasutatud vähemalt 1 päev ning te arvate, et sensori mõõdetud veresuhkrutase erineb oluliselt sõrmeotsast mõõdetud veresuhkrutasemest, on teil võimalik seda manuaalselt kalibreerida, kui veresuhkrutase on stabiilses faasis. Selleks, vajutage alumisel valikuribal „Fingerstick BG“, täitke küsitud andmed ning vajutage „Calibrate “ valiku kinnitamiseks.
  • Kalibreerimisel on oluline jälgida, et kalibreerimise ajal oleks veresuhkru tase stabiilne ja sensori paigaldamisest möödas vähemalt 1 päev.
  • Vajutage rakenduse avalehel üleval nurgas konto ikooni. Seejärel vajutage „Share/Follow“, Add Follower“ ning sisestage küsitud andmed. ( Meiliaadress, millele soovite oma andmeid jagada, peab olema LinX rakenduses registreeritud!).
  • Peale kinnitamist saab kasutaja, kellega andmeid jagati, vaadata teie veresuhkru andmeid.
  • Soovi korral saab kasutaja, kellele andmeid jagati, seada jälgitavale kasutajale uue nime või kasutajate jälgimise soovi korral lõpetada „
  • Vaatajal on võimalus saada teavitusi teie kõrge ja madala glükoositaseme kohta, lähtuvalt kasutaja seatud glükoositaseme lävendist.
  • „Trends” leheküljel valige soovitud kuupäevavahemiku jälgimisandmed. Vajutage märkmiku ikoonil lehe paremal ülaosas, et koostada Ambulatoorse Glükoosi Profiili raport (AGP ).
  • Selleks, et koostada personaalne AGP raport, on vajalikud vähemalt 5 järjestikuse päeva sensori mõõtmistulemused.
  • Vältige väga tugevat füüsilist aktiivsust ning pidevat naha pigistamist või keeramist sensori paigalduspiirkonnas ( ka uneajal), et vältida sensori naha küljest lahti tulemist või kahjustumist.
  • Kasutajad, kes kannavad sensorit käel, peavad olema eriti ettevaatlikud naha kuivatamisel rätikuga ning vältima lööke või kriimustusi sensori vastu ( näiteks löömist vastu uksepiita).
  • Sensori paigaldamiseks tuleb valida sobilik piirkond, kus on piisaval hulgal rasva, et sensorit ei sisestataks lihaskoesse.
  • Linx sensoriga on lubatud on duši all käimine ning ujumine, kuid oluline on jälgida, et vees viibimise aeg ei ületaks 60 minutit ning ei oleks sügavamal kui 2 meetrit.
  • Soovitatav on kasutada lisaplaastrit sensorile lisatoe andmiseks
  • Toodet ei tohi kasutada tugevas magnetväljas. Enne MRI aparaadi kasutamist, palun eemaldage sensor kehalt ning ärge võtke sensorit endaga protseduuriruumi kaasa.

Levinumad tehnilised probleemid ja lahendused

Veendu esmalt, et Bluetooth ja Positsioneerimine on alati sisse lülitatud. Lähtuvalt ekraanil kuvatavast tekstist on kaks võimalikku valikut vea tekkeks:

  • Seerianumber on valesti sisestatud – seerianumber tuleb sisestada õigesti. Seerianumbri sisestamiseks võib kasutada ka QR-koodi skaneerimist sensori pakendilt.
  • Seerianumber on teiste poolt hõivatud – kui seerianumber on teiste poolt hõivatud, võta ühendust klienditoega.
  • Rakendus määrab, kas sensori paigaldamine oli edukas kuni 4 tunni jooksul peale uue sensori paigaldamise kinnitamist. Kui sensori paigaldamise ebaõnnestumine on kinnitatud, kuvab rakendus staatuseks „Asendage sensor“ ning kuvatakse vastav teavitus. Kui sensor ei ole korrektselt sisestatud, palun eemaldage sensor ning asendage see uuega.
  • 4 tundi pärast sensori paigaldamist, kui paigaldmaine oli ebakorrektne, edastab rakendus teate: „ Sensori viga, stabiliseerimise ootamine“.
  • Kui sensorit on kasutatud vähemalt 4 tundi ning sensor on edastanud 2 tunni jooksul enam kui 4 „Sensori viga“ teavitust, kuvatakse teavitus „ Asendage sensor“.

Üldjuhul kuvatakse teavitus: „ Asendage sensor“.

Võimalikud põhjused:

  • Valitud paigaldamispiirkond ei ole sobilik.
  • Kõhule paigaldades vältige kõhujoont, arme, vöö kandmise piirkonda, venitusarme, insuliini süstekohta
  • Sensor on soovitatav paigaldada nabast vähemalt 5 cm kaugusele
  • Paigaldades sensori käele, sisesta see õlavarre tagaosasse, kus on rohkem rasvkudet. Ära sisesta sensorit lihastesse, mis asuvad käe välisküljel.
  • Ebakorrektne sensori sisestamine
  • Aplikaatorit tuleb tugevalt suruda vastu nahka ning kõhtu tuleks punnitada sensori sisestamise ajal. Paigaldamise ajal ei tohi kõhtu sisse tõmmata ega kummardada ( ettevaatust alla vaatamisel ette vajumisega)
  • Sensori paika panemisel, hoia sõrm nupul valmis, et seda vajutada sisestamiseks. Väldi suurt vahet aplikaatori nupu ja sõrme vahel aplikaatori paika seadmise ajal.
  • Transport
  • Vahel võib transpordivea tõttu sensor kannatada saada ning nõel ei pruugi asetseda sensori keskel

1. Graafikut ei ilmu peale soojenemise lõppu ja kuvatud on teade „ Sensor stabiliseerub“.

  • Põhjuseks võib olla nahaalune verejooks, mis andmeid mõjutab. Palun oodake kannatlikult graafiku ilmumist, selleks ei kulu kauem kui 4 tundi.

2. Rakendus kuvab „Sensori stabiliseerimine“ kasutamise jooksul.

  • Palun oodake kannatlikult andmete kuvamist, üldjuhul ei kulu selleks kaua aega ning seejärel järgige rakenduse poolt kuvatavaid edasisi juhiseid.
  • Teade „ Sensori viga“ kuvatakse paar päeva peale sensori paigaldust. Tavaliselt on põhjuseks kehv paigalduspiirkond ( vähe rasvkudet ) või ebakorrektne sensori paigaldus. Ka võib „Sensori viga“ teate põhjuseks olla sensori kahjustada saamine (näiteks löögi tagajärjel).
  • Kui veateade kuvatakse kasutusperioodi hilisemas faasis, on üldjuhul põhjuseks plaastri kleepuvuse vähenemine või sensori kriimustada saamine, mis põhjustab sensori ikontakti lõtvumist kehaga.

Probleem: Glükoositaseme näite ei uuendata ja ühendus ebaõnnestub salvestamisel või kalibreerimisel. ( Viga on sage Xiaomi sarja telefonidel).

Lahendus: libista üles 2-3 korda, et rakendusest täielikult väljuda. Lülita välja Bluetooth, lülita uuesti sisse Bluetooth ja sisene seejärel uuesti rakendusse. Kui viga püsib, taaskäivita telefon.

Põhjuseks võib olla surve sensorile magamise ajal, mis võib põhjustada näidu langemise.

Näidu järsku hüppelist tõusu võib põhjustada kehv ühendus. Sellisel juhul kontrolli, et sensor oleks tugevalt naha külge kinnitunud.

Vea tekkel:

  • Välju rakendusest täielikult
  • Lülita välja Bluetooth ja seejärel lülita Bluetooth uuesti sisse.
  • Peale seda sisene uuesti rakendusse.

Vea püsimisel taaskäivita telefon.

Patsiendid, kes:

  • kannatavad alkoholismi, narkootikumide kuritarvitamise ja/või raskete vaimsete häirete ( depressioon, skisofreenia) all .
  • on teadvuseta.
  • Kes ei saa aru, kuidas toodet kasutada või ei ole suutelised selle õppimiseks.
  • Sügava kuulmis- või nägemispuudega inimesed.
  • Esineb tugevat turset või raskeid vereringe häireid.
  • On allergiline sensori plaastrile.
  • Kes on liiga noored või liiga vanad, et enda eest iseseisvalt hoolitseda ning neil puudub hooldaja.

Ei, LinX sensor ei vaja laadimist.

Kui teie veresuhkru tase kõigub oluliselt või teil esineb kõrget või madalat glükoositaset, mida te ei suuda iseseisvalt kontrollida, palun pöörduge abi saamiseks haiglasse või arsti poole.
Kui esinevad probleemid toote kasutamisel või toode ei tööta korrapäraselt, palun pöörduge kohaliku tarnija poole.