Terviseentusiast / sportlane

CGM seade aitab jälgida ja optimeerida glükoositaset, et aidata kaasa paremate tulemuste saavutamisel treeningutel ja võistlustel.

Traditsiooniliste glükoosimonitoridega näeme küll üksikuid veresuhkru näite päeva jooksul, kuid mitmed glükoosimuutused ööpäevavältel jäävad siiski varjatuks ja märkamatuks.

Mask Group 358

CGM kasutamise eelised sportlasele:

1
Parem kontroll kehakaalu haldamiseks
CGM-seadmed pakuvad väärtuslikku teavet erinevate toitude mõjust veresuhkru tasemele, aidates kaasa tõhusamate kaaluhaldusstrateegiate rakendamisele. CGM aitab inimestel individuaalselt mõista, kuidas nende igapäevased valikud mõjutavad veresuhkru taset. See omakorda võimaldab teha teadlikumaid otsuseid ja jätkusuutlikke muudatusi toitumisharjumustes, eesmärgiga toetada tervislikku kaalulangust.
2
Käitumisalased Teadmised
Pidev glükoosi jälgimine pakub teavet söömisharjumuste ja- käitumiste kohta. See võimaldab mõista paremini enda keha ja suurendada teadlikkust toiduvalikute mõjust veresuhkrule, aidates inimestel kujundada teadlikumaid ja tasakaalustatud söömisharjumusi. Näiteks toiduained, mida inimesed võivad pidada heaks valikus, võivad hoopiski tekitada hüppelisi muutusi glükoositasemes, mis omakorda viivad suurenenud isudeni ja halvema enesetundeni.
3
Toitumiskavade isikupärastamine
CGM-andmed võimaldavad luua efektiivsemaid personaalseid toitumiskavasid, mis võtavad arvesse inimeste individuaalseid iseärasusi ja keha reaktsioone erinevatele teguritele. Nii saame teha sobilikumaid valikuid toidurühmade, söömiskellaaegade, söömissageduse jpm. kohta, mis inimeseti erineda võib.
4
Teadlikumad toitumisvalikud
Tänu selgetele andmetele erinevate toitude mõjust, oskab inimene kohandada oma valikuid selle kohta, mida ja millal süüa. Täpne ja selgelt mõistetav informatsioon loob aluse õigeteks toitumisvalikuteks.
5
Ülesöömise Ennetamine
Reaalajas glükoosi jälgimine aitab ära hoida ülesöömist, pakkudes kohest tagasisidet toidu mõju kohta veresuhkrule.
6
Füüsilise Aktiivsuse Optimeerimine
CGM aitab optimeerida füüsilise aktiivsuse efekte veresuhkrule ja treeninguid paremini planeerida. Näiteks, seades treeningu toidukorra järele, saame märgatavalt vähendada glükoositaseme tõusu peale söögikorda. Seda seetõttu, et uuringute järgselt vähendab treening vere glükoositaseme kontsentratsiooni.
7
Veresuhkru Regulatsioon
Stabiilsed veresuhkrutasemed aitavad vähendada isude teket ja säilitada paremat kontrolli isude üle, toetades jõupingutusi tervisliku kehakaalu nimel.
8
Insuliiniresistentsuse ja eeldiabeedi riskide vähendamine
Ülekaaluliste inimeste jaoks võivad CGM pakutavad glükoosiandmed olla heaks  abivahendiks insuliiniresistentsuse ja eeldiabeedi riskide vähendamiseks.  
9
Vähendatud 2 Tüüpi Diabeedi Risk
CGM võib aidata varakult avastada glükoosihäireid, võimaldades ennetavaid meetmeid 2 tüüpi diabeedi tekkeriski vähendamiseks.
10
Suurenenud Vastutustunne
10. Reaalajas tagasiside CGM-seadmetest loob vastutustunde, motiveerides ülekaalulisi inimesi tegema tervislikumaid eluvalikuid.